نتایج یک تحقیق توسط دانشگاه کمبریج بریتانیا و دانشکده نروژی علوم ورزش نشان می‌دهد که یک ساعت فعالیت فیزیکی در هر روز همانند پیاده‌روی سریع و یا دوچرخه‌سواری در جلوگیری از مرگ زودرس موثر است.
در این تحقیق که نتایج آن در مجله پزشکی لانست منتشر شده٬ محققانی که یک میلیون زن و مرد را مورد مطالعه قرار دادند می‌گویند نشستن بیش از ۸ ساعت بدون فعالیت فیزیکی به صورت قابل‌توجهی خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

یشتر افراد شرکت‌کننده در این تحقیق بالای ۴۵ سال داشتند و از آمریکا٬ اروپای غربی و استرالیا بودند.

در این بررسی٬ افرادی در یک گروه ۶۰ تا ۷۵ دقیقه فعالیت فیزیکی روزانه داشتند و در گروه دیگر افرادی با حدود ۵ دقیقه یا کمتر و سطح فعالیت فیزیکی افراد برای حداکثر ۱۸ سال مورد مطالعه قرار گرفت.
نتایج این تحقیق می‌گوید احتمال مرگ زودرس در افرادی که هزاران نفر از آنها کارمند اداری بودند و فعالیت فیزیکی کافی نداشتند ۶۰ درصد بیشتر از کسانی بود که فعالیت فیزیکی داشته و یا ساعت‌های کمتری در روز را به نشستن و بی‌تحرکی گذرانده بودند.
بیماری‌های قلبی و عروقی مهمترین عوامل مرگ زودرس در سبک زندگی غیرفعال است.
رئیس این تحقیق می‌گوید: «شما نیاز ندارید که برای انجام فعالیت فیزیکی حتما به باشگاه بروید. پیاده‌روی سریع به مدت یک ساعت در هر ساعتی از روز کافی است و حتی می‌توانید این یک ساعت را به زمان‌های مختلفی تقسیم کنید».
او همچنین به کارمندانی که به مدت طولانی‌ پشت میز می‌نشینند توصیه می‌کند: «پس از هر یک ساعت کار٬ پنج دقیقه به خود استراحت بدهید به عنوان مثال بروید برای خودتان قهوه بریزید و یا به سمت دستگاه پرینت بروید».
نویسندگان این مطالعه همچنین از کارفرمایان خواسته‌اند که زمان‌هایی را به کارکنان برای استراحت و بلند شدن از پشت میز کار اختصاص دهند.
آنها می‌گویند فعالیت‌های اندکی همچون مراجعه به دستگاه قهوه‌ساز و یا آب‌سردکن می‌تواند به کاهش آسیب به بدن کمک کند.
نتایج به دست آمده در این پژوهش شبیه به نتایج پژوهشی است که پیشتر درباره ارتباط بین مرگ زودرس و ساعت‌های اختصاص داده شده به تماشای تلویزیون انجام شده بود.
این تحقیق که جامعه آماری آن ۵۰۰ هزار نفر بود نشان می‌داد که تماشای بیش از سه ساعت تلویزیون در روز خطر مرگ را افزایش می‌دهد. پژوهشگران می‌گویند علت این ارتباط به احتمال زیاد می‌تواند به سبک زندگی افراد و فعالیت فیزیکی کمتر برگردد.

کیهان آنلاین - لندن

×

به این خبر چه امتیازی میدهید؟

لطفا رای خود را بصورت مثبت یا منفی‌، با کلیک روی یکی‌ از دکمه‌های زیر اعلام کنیدشل شدن آلت تناسلی فقط یک خبر بد برای زندگی جنسی مردان نیست. اگر قادر به ایستاندن عضو مردانه تان نیستید بدانید که ریسک مرگِ زودرس تان 70 درصد افزایش یافته است. دکتر Tobias Köhler پروفسور مدرسه پزشکی ایالت الینویز می گوید مشکل قلبی داشتن، از دلایل اصلی بلند نشدن عضو جنسی مردان است. بنابر این اگر نمی توانید مثل همیشه نگهش دارید شاید قلب تان دچار ......